Psyllium Dr. PopovaVláknina Psyllium Dr. Popova

Psyllium Dr. Popova je doplněk stravy, který obsahuje psyllium nejvyšší možné kvality (98%), a kterým zvýšíte svou denní spotřebu vlákniny. Obsahuje rozpustnou vlákninu, která podporuje správný metabolismus tuků a pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu. Užívání Psyllia Dr. Popova změkčuje stolici a zvětšuje její objem a díky tomu napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování. To je důležité např. při zácpě, hemoroidech a v těhotenství. Při redukčních dietách je vhodné využívat Psyllium Dr. Popova, jelikož navozuje pocit nasycení.  

Psyllium

Psyllium (Jitrocel indický) je rostlina, která se vyskytuje převážně v Indii, ale také v Iráku, Pákistánu a Austrálii. Má nenápadné květy a krátké listy porostlé jemným chmýřím. Využívají se hlavně vyčištěné obaly semen, které jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu.

Naše firma Dr. Popov dováží psyllium z oblasti Indie, odkud pochází nejkvalitnější surovina. Každá šarže Psyllia je v České republice pečlivě testována v akreditované laboratoři jak po stránce kvality, tak také po stránce mikrobiologie. Firma Dr. Popov dováží Psyllium v té nejvyšší možné kvalitě a také je prvním úspěšným českým vývozcem Psyllia do Evropské Unie.

Vzhledem k tomu, že na trhu jsou k dostání různé druhy Psyllia z různých oblastí a odlišných kvalit, garantujeme níže uvedené účinky pouze u Psyllia značky Dr. Popov. Dovolujeme si upozornit, že Psyllium horší kvality může vyvolat alergickou reakci

Psyllium je rozpustná vláknina, která již po několika dnech užívání dokáže navodit správnou hustotu stolice a jejíž užívání není návykové. V tradiční indické medicíně ajurvédě se užívá již přes dva tisíce let. V trávicím traktu dokáže až 40x zvýšit svůj objem. Nabobtnáním psyllia vzniká pocit zasycení, který zmenšuje touhu po jídle, což je vhodné při redukčních dietách. 

Doporučené dávkování – nejvhodnější je užívat 1-2 čajové lžičky Psyllia Dr. Popova ráno, popř. i večer, a to nalačno nejméně 30 minut před jídlem. Uvedené množství rozmícháme ve 250 ml vody a důkladně zapijeme dalším šálkem vody, čaje nebo jiné tekutiny. Maximální denní dávka je 5 čajových lžiček. Nepřekračujte, prosím, uvedenou doporučenou denní dávku. Psyllium Dr. Popova není určeno jako náhrada pestré stravy a není určeno pro děti do 3 let.

Uchovávat v suchu při teplotě 5-25 st. C. a mimo dosah dětí.  

Máte chuť na něco sladkého? Doporučujeme vám vyzkoušet sušenky Hvězdičky, které obsahují psyllium. 

Dr. Popov │ Vláknina Psyllium Dr. Popova – odkaz na webové stránky: