Odstranění vlhkosti zdiva

Přímým kontaktem se zemí vniká do budovy vzlínavá vlhkost. Jedná se o přirozený fyzikální jev. Mnohokrát se stává, že voda tak z vnějšího prostoru stoupá kapilárami do celé budovy. Hlavními příčinami vzlínavé vlhkosti u starých domů nebo i u dalších objektů jsou závady na konstrukci staveb nebo dokonce i kompletní absence hydroizolace ve zdivu.

Proč je důležité odstranit vlhkost ve zdivu?

Vlhkost zdiva způsobuje růst a vývoj mikroorganismů, hub a plísní, které nejen že mohou negativně ovlivňovat zdraví lidí, ale také způsobuj alergie a závažná onemocnění. Sůl ve zdivu spolu s vodou naruší omítku a způsobí vyplavování soli, a tak vznikají vlhké mapy, odlupují se nátěry a dochází k opadávání omítky. Proto je při vysušování zdiva nutné myslet i na odsolnění zdiva.

Trápí vás problém vlhkosti ve zdivu? Použijte náš elektro-osmotický přístroj DryBand RC, který vás zbaví jak vlhkosti ve zdivu, tak i zatuchliny, vlhkých map a plísní. Získáte tak zdravotně nezávadné obytné prostředí.

Jaké výhody získáte odstraněním vlhkosti zdiva?

  • budete mít nižší náklady na bydlení
  • původní hodnota vašeho domů zůstane zachována
  • prostory, které jste z důvodu vlhkosti nevyužívali, můžete po odstranění vlhkosti opět libovolně využívat
  • odstranění vlhkosti je možné provádět u libovolné tloušťky zdiva

Způsoby odstranění vlhkosti

Vlhkost se do zdiva dostává rozmanitými způsoby. Proto je nutné provést řádný průzkum stavby a stanovit stav budovy a následně provést potřebná sanační opatření.

DryBand CZ│ Odstranění vlhkosti zdiva  - odkazy na naše webové stránky: