Co je to laminátová podlaha? Funkce plovoucích dřevěných podlah

Co je to laminátová podlaha?Co je to laminátová podlaha? Je jednou z nejčastěji kladených otázek majitelů domů rozhodujících o nové podlaze. Laminátová podlaha je syntetická podlaha, která vypadá a chová se jako tradiční masivní dubová podlaha. Z čeho je laminátová podlaha vyrobena? Obecné složení laminátové podlahy, případně plovoucí dřevěné podlahy, jak je také často nazývána, se skládá ze tří vrstev překližky. Základní vrstva, tlustá střední dřevěná kompozitní vrstva a horní dekorativní vrstva, která může být v některých případech složena z několika dalších vrstev. Jednotlivé vrstvy jsou spojeny prostřednictvím procesu nazývaného laminace.

 

 

Výhody laminátových podlah

Absolutní výhodou laminátových podlah je snadná pokládka. Laminát je zrealizovaným snem podlahářů. Pokládka je tak jednoduchá, že mnoho majitelů domů se rozhodne položit podlahu sama a tím ušetřit spoustu peněz. Sestavíme ji buď zaklapnutím jednotlivých dílů do sebe, bez použití lepidla, nebo ji lepíme k sobě, což může být trochu dražší, než první možnost, která zabraňuje případné demontáži. Po pokládce bylo potřeba laminátovou podlahu lakovat. Proto přišly na trh již přelakované, které jistě potěší váš rozpočet. Laminátová podlaha je také velmi odolná a pevná. S řádnou péčí zkrášlí váš domov na další desetiletí. Životnost laminátové podlahy je podobná jako u tradiční masivní dubové podlahy, bez údržby (broušení a lakování).

 

 

Životnost laminátové podlahyLaminát na celý život

Rozhodnete-li se pro laminátovou podlahu, měli byste vybrat důvěryhodného výrobce. Rozdíl v kvalitě může znamenat nejen znatelný rozdíl ve vzhledu, ale také v životnosti laminátové podlahy. Laminátové podlahy Krono jsou vyrobeny předními světovými společnostmi vyrábějícími vysoce kvalitní parketové laminátové dlaždice s 20 až 30 letní zárukou. Rozhodnete-li se správně, zvolíte laminát na celý život, neboť budoucí generace ocení jeho krásu, životnost a jednoduchou údržbu ještě mnoho let. Laminátové podlahy Krono se skládají až z 90 procent ze dřeva a jsou k dispozici v mnoha různých provedeních a barvách, odpovídajících vašim potřebám a vkusu.

Hrdí majitelé domů, jež se rozhodli pro parketové laminátové podlahy, říkají: 'Laminát na celý život'