Jak položit masivní designovou podlahu - průvodce pro začátečníky

Jak položit designovou masivní podlahuJak položit masivní designovou podlahu je často první a nejdůležitější otázkou vlastníků domů při rozhodování o typu podlah, jestli koupit masivní podlahu nebo designovou dřevěnou parketovou podlahu. Toto rozhodnutí vám může ušetřit čas a tím i peníze.

 

 

Designová dřevěná parketová podlaha – zaklapni a choď

Designová dřevěná parketová podlaha je možná nejvíce lákavou věcí. Skutečností je, že může být položena rychle a chodit po ní můžeme ihned po pokládce. Mnoho lidí se rozhodne si ji položit samo, protože zaklapávající mechanismus click-lock velmi usnadňuje práci!

Pokládka zahrnuje tři kroky:

  • Nejdříve je třeba dřevo aklimatizovat v místnosti minimálně 48 hodin před pokládkou.
  • Podklad by měl být připraven na pokládku umístěním parotěsné zábrany nebo podložením (v případě, že je podlaha položena na cementu, další PE fólií, která má být položena pod podložkou), akce netrvá déle než několik hodin.
  • A konečně, instalace je jednoduchá a rychlá - jednotlivé klik - desky jsou uzamčeny dohromady, a to buď s použitím lepidla, nebo bez něj. Malý prostor (až 15 milimetrů) je ponechán mezi prkny na okrajích stěn, aby se podlaha mohla rozpínat a smršťovat tak, jako přirozené dřevo. Pokud používáte hotové podlahy, není potřeba žádného dalšího lakování! Po designové masivní podlaze se zaklapávajícím systémem můžete ihned chodit a stavět nábytek.

 

 

Čištění designové dřevěné podlahyJe čištění parketových designových dřevěných podlah obtížné?

Čištění parketových designových dřevěných podlah je vlastně docela jednoduché a je veškerou údržbou, které tento typ podlahových krytin potřebuje. Pravidelné zametání a vysávání vyčistí nečistoty a prach, občasné čištění vlhkým mopem by mělo stačit pro každodenní údržbu, a to i pro ručně hoblované designové masivní podlahy. Na skvrny a špínu můžete použít čisticí prostředek, který doporučuje výrobce podlahy.

 

 

Co bychom neměli nikdy na čištění parketových designových dřevěných podlah použít

Na designová masivní podlaha se zaklapávajícím systémem nepoužívejte parní čističe, protože lehce přinutí dojít páru až k dřevěným jádrům, které pak mohou bobtnat. Je třeba se vyhnout amoniaku, octu a jiným agresivním čisticím prostředkům, stejně jako všem ostrým čistícím nástrojům. Pravidelné čištění je důležité nejen kvůli hygienickým účelům, ale také proto, že nečistoty způsobují na podlaze oděrky poškozující ochrannou vrstvu. Na ručně hoblovaných designových masivních podlahách to možná není až tak viditelné, nicméně to může velmi ovlivnit životnost vaší podlahy.