Jak položit parketovou dřevěnou podlahu od začátku do konce

Tento článek si klade za cíl vám podrobně vysvětlit různé a nejčastěji položené otázky v souvislosti s parketovou podlahou, jako je jak odstranit parketovou podlahu, začněme s typy parketové podlahy. Profesionálové rozlišují více než 10 různých typů parketových podlah, nicméně existují dva, pro zákazníka důležité, hlavní typy: z vícevrstvého dřeva a z masivního dřeva. Parkety z masivního dřeva jsou většinou silnější (15-20 mm), než z vícevrstvého dřeva (9-19 mm). Typy parketové podlahy jsou dále rozděleny na základě jejich vzorů: s jedním, dvěma nebo třemi pruhy, designu, případně vzorku.

 

Jak odstranit parketovou podlahu?

 

 

Jak položit parketovou podlahu – důležité poznámky

Typy parketové podlahyNa otázku, jak položit parketovou dřevěnou podlahu, nabízíme dvě možné odpovědi: buď pokládka svépomocí, nebo odborníkem. Pokud jste úplný začátečník a nemáte žádné zkušenosti, vám doporučujeme, abyste si raději najali zkušeného podlahového odborníka. Pro zajímavost však nabízíme několik tipů, které mohou práci usnadnit:
• Před pokládkou zkontrolujte stávající vlhkost betonu.
• Vždy mějte na paměti, že musíte nechat až 15 mm mezeru mezi okrajem parket a stěnou. Lišty a latě tuto mezeru zakryjí.
• Pro hlavní část místnosti doporučujeme využít kruhovou zakončovací brusku.
V případě, že vám není jasné, jak položit parketovou podlahu si vzpomeňte, že každý poskytovatel podlahových krytin by vám měl také poskytnout přesný návod s podrobnými instrukcemi.

 

 

Jak odstranit parketovou podlahu – nástroje a postup

Nejdůležitějším nástrojem, který budete potřebovat při odstraňování parketové podlahy, je páčidlo, se kterým budete parkety přizvedávat. Máte-li jakékoli další dotazy týkající se odstranění parketové podlahy, nás neváhejte kontaktovat. Tým Floor Experts vám poskytne další informace o tom, jak úspěšně odstranit parketovou podlahu.