Laminátová dlážděná podlaha – alternativa koupelnové podlahy

Laminátová dlážděná koupelnová podlahaLaminátová dlážděná podlaha jako alternativa koupelnové podlahy – ano, či ne?
Ať už renovujete nebo stavíte nový domov, vždy můžete narazit na obtížné rozhodnutí týkající se výběru podlahy pro vaši koupelnu. Dlaždice mohou být poměrně drahé, nemluvě o náročné pokládce! Dlaždice se také obtížněji čistí. Existuje lepší alternativa?

 

 

Můžete položit laminátovou podlahu do koupelny?

První otázkou při zvažování alternativy podlahy do koupelny je, jestli můžete položit laminátovou podlahu do koupelny? Věřte nebo ne, laminátová podlaha v koupelně již není více zázrakem. Pokud hledáte rozpočtu příznivou možnost, snadnou pokládku a vysokou odolnost, pak jsou alternativou k dlaždicím koupelnové laminátové podlahové dlaždice. Koupelna je místnost se spoustou nášlapu, čili podlahy musí být odolné a také pohodlné. Keramické obklady již nejsou pohodlné - jsou chladné a tvrdé, snadno prasknou a je náročné je čistit. Zaklapávací podlahy, laminát nebo vinyl, jsou teplejší, odolné a snadněji se čistí! Proto byste měli dlaždice přikrýt a na místo jich položit laminátovou podlahu. Koupelna je koneckonců místo, kde začínáme a končíme den. Udělejme ji pohodlnou, jak jen můžeme!

 

 

Můžete položit laminátovou podlahu do koupelnyVinylová nebo laminátová podlaha do koupelny?

Použití vinylové nebo laminátové podlahy v koupelně je skvělým způsobem k vytvoření jedinečného a moderního vzhledu. Můžete si vybrat buď vzhled podlahy z tvrdého dřeva, nebo klasický vzhled dlaždic - obě možnosti nabízejí balíček různých vzorů a barev. Někteří majitelé domů se obávají vytopení a raději zvolí vinyl. Laminátová podlaha do koupelny má však více reálný vzhled dřeva, neboť je, na rozdíl od vinylu, což je 100% plast, z 90% vyroben z pravého dřeva. A to znamená hodně, mít skutečnou dřevěnou podlahu ve vaší koupelně. I přesto, že je vinyl odolný proti vodě, což laminát není, je laminátová podlaha do koupelny odolná proti vlhkosti – čili malé množství vody na podlaze a celková vlhkost není problém. Cenově je srovnatelná, nicméně laminát nabízí oproti vinylu lepší vzhled a komfort.

Konečné rozhodnutí, zda dát vinylovou nebo laminátovou podlahu do koupelny, je závislé na potřebách uživatelů a jejich možnostech postarání se o podlahu. Obě možnosti jsou skvělou alternativou ke klasickému stylu keramických dlaždic.