Laminátová podlaha se suchým zámkemLaminátová podlaha se suchým zámkem – pokládka 101

Laminátová podlaha se suchým zámkem se stává mezi vlastníky domů čím dále populárnější volbou. Se svou jednoduchou pokládkou, kterou zvládnete sami, se stává oblíbenou volbou, která šetří váš čas i vaše peníze. Přečtěte si více informací o tom, jak položit designovou masivní podlahu!

 

 

Je to tak jednoduché – laminátová podlaha se zámkovým systémem pro začátečníky

Pokládka laminátové podlahy se zámkovým systémem je pravděpodobně nejjednodušší pokládkou, kterou můžete udělat. Podlahové desky jsou opatřeny mechanismy click-lock – zámkový systém, čili je stačí zaklapnout dohromady. Nejdůležitější částí pokládky laminátové podlahy se zámkovým systémem jsou podložka a parotěsná zábrana, které jsou umístěny přímo pod laminátem. Poté, je již vše podobné, jako sestavování velkého puzzle.

 

 

Pokládka laminátové podlahy se suchým zámkemPrůvodce pokládkou laminátové podlahy se zámkovým systémem

Slibujeme, že je vše jednoduché. Pokládka laminátové podlahy se zámkovým systémem je velmi snadná. Připravili jsme pro vás návod, jak položit designovou masivní podlahu

- Krok 1: výběr správné laminátové podlahy se suchým zámkem

Rozhodněte se, jaký typ plovoucí podlahy chcete – je-li to klasický laminát nebo designové masivní podlahy se zaklapávajícím systémem. Dřevo se potřebuje před pokládkou aklimatizovat, nechte balení dva až tři dny položená v místnosti a neotvírejte je před dnem pokládky. Optimální teplota pokládky laminátu je 20 stupňů Celsia, při relativní vlhkosti mezi 50 - 70%.

 

- Krok 2: přípravy

Předtím, než začnete s pokládkou laminátové podlahy se zámkovým systémem, konzultujte s výrobcem potřebný typ podložky a / nebo bariéry proti vlhkosti. Rozbalíme ji na podklad a umístíme ji přesně k okrajům podlahy. Švy zajistíme páskou.

 

- Krok 3: pokládka laminátové podlahy se suchým zámkem

Před pokládkou laminátové podlahy se zámkovým systémem se ujistěte, že máte správné podlahové lišty, které zakryjí dilatační spáry. Doporučena je podélná pokládka laminátové podlahy se zámkovým systémem, ve směru světelného zdroje v místnosti. Při vymezování desky mezi deskou a stěnou vkládejte klínky, zajistíte tak 12 až 15 mm dilatační spáry. Potom vymezte další desku a přitiskněte, dokud neuslyšíte cvaknutí. Pokračujte až do konce řady. Pravděpodobně budete muset desky na konci každého řádku řezat, ujistěte se, že ji řežete dekorační stranou dolů. S druhou řadou začněte vpravo dole, tam, kde jste skončil první, a dělejte totéž v opačném směru.