Parketové laminátové podlahové dlaždice – je lepší laminát nebo parket?

Parketové laminátové podlahové dlaždiceStyl parketové laminátové podlahy se stává populární volbou majitelů domů, kteří touží po parketovém vzhledu podlahy a přejí si omezit vysoké náklady, dlouhé a náročné pokládce, přejí si, aby jejich podlahy vydržely co nejdéle s co nejmenší údržbou.

 

 

Jaký je hlavní rozdíl mezi parketami a laminátem?

Hlavní rozdíl mezi parketovou podlahou a stylem parketové laminátové podlahy je, že první z nich je celý vyrobena z pravého masivního dřeva, laminátová parketová podlaha se skládá z několika vrstev, kde základní vrstvou je dřevo, přičemž je horní vrstva dekorativní a obvykle vyrobena z pravého dřeva. Výjimkou je dýhovaná laminátová podlaha. Parket je tvořen kombinací kusů tvrdého dřeva tvořící vzor, laminátové parketové podlahy jsou dlaždice s vytištěným požadovaným vzorem, potažené jasnou vrstvou na chození, poskytující ochranu proti poškrábání a odření.

 

 

Laminátové parketyKterá z nich je odolnější?

Parketové podlahy jsou z pravého dřeva, takže jsou měkčí než laminát, a proto jsou náchylnější na odřeniny, což znamená, že je budete muset za několik let obrousit a přelakovat. Výsledkem je vyšší časová investice času i peněz na údržbu. Původní cena samotné parketové podlahy a instalace bývá poměrně vysoká. Styl parketové laminátové podlahy je levnější variantou, ve které můžete snadněji dosáhnout efektu parket. Počáteční náklady laminátové podlahy jsou dost nízké a pokládka je jednoduchá – netrvá hodně času, podlahy jsou hned pochozí, neboť není zapotřebí žádného lakování. Laminátová parketová podlaha je již předem nalakována vodou ředitelným lakem odolným proti poškrábání.

 

 

A co vzhled?

Vzhledem k tomu, že jsou parkety z pravého dřeva, vypadají a chovají se jako pravé dřevo. Laminát není 100% z pravého dřeva, ale můžeme získat parketové efekt. Laminátová podlaha může skutečně vypadat a chovat se velmi přirozeně, neboť vysoce kvalitní značky používají různé technologie k obnově přirozeně tvrdého pocitu. Pokud si přejete pevnější masivní dubovou podlahu, můžete si také vybrat dýhovanou laminátovou podlahu, která je sice stále laminát, ale s dřevěnou vrchní vrstvou, takže se chová a vypadá téměř stejně jako skutečná.

Pokud hledáte efekt parketu, je laminátová podlaha správným výběrem!