Čištění parketové podlahyPéče o dřevěnou parketovou podlahu – krok za krokem

Péče o dřevěnou parketovou podlahu je velmi důležitá, správná údržba může výrazně ovlivnit životnost vašich podlah a ušetřit tím čas a peníze utracených za přelakování parketové podlahy.

 

 

Čistota, půl zdraví

Nejdůležitější věcí, kterou vaše podlahy vyžadují, je čistota. Parketové podlahy jsou 100% dřevěné a dřevo, jako přírodní materiál, potřebuje zvláštní údržbu. Špína a nečistoty tlačené chůzí do podlahy může způsobit zaniknutí povrchu a způsobení škrábanců, případně odřenin. Pravidelné čištění je tedy velmi důležité. Parketové podlahy je docela snadné udržet v dobrém stavu, čili pravidelnost by neměla být až tak velkým problémem.

 

 

Čištění parketové podlahy – správný a nesprávný způsob

Pokud si přejete zabránit renovaci parketové podlahy, měli byste pravidelně udržovat parketovou podlahu čistou. Tajemství udržení čisté parketové podlahy není v používání drahých čisticích prostředků, ale v pravidelné a jemné péči. Ve skutečnosti, doporučujeme péči o dřevěnou parketovou podlahu pouze s výrobky doporučenými nebo vyráběnými výrobcem podlah, neboť agresivní látky mohou způsobit poškození povrchové úpravy podlahy. Čistá parketová podlaha potřebuje pouze smeták nebo vysavač (s nastavením pro tvrdý povrch), mop a specializované čističe parket.

 

 

Design parketové podlahyJak čistit parketové podlahové dlaždice

Čištění parketové podlahy je v podstatě jednoduché:

  • zametejte nebo vysávejte (na dřevěnou podlahu použijte trysku) minimálně jednou denně, nebo alespoň přes den,
  • jednou, případně dvakrát do týdne použijte vlhký, ne mokrý, mop a umyjte špínu, vyčistěte skvrny,
  • jednou za čas použijte podle doporučení výrobce vysavač parket pro hloubkové čištění, tím se zbavíte persistentních skvrn a bakterií.
 

Přijde-li na parketové podlahy, je dobré si uvědomit, že dřevo a vlhkost se nemají moc rády. Před čištěním parketové podlahy dobře promíchejte čisticí prostředek s vodou, nezapomeňte na důkladné vyždímání mopu. Nepoužívejte čpavek nebo agresivní chemikálie, protože by mohlo dojít k poškození dřeva. Používejte pouze neagresivní, výrobcem schválený čisticí prostředek.

Teď, když jsme pro vás připravili typy, jak čistit parketové podlahové dlaždice, je jen na vás, aby byl váš domov čistý jako klícka!