Pevná dubová masivní podlaha – zvýšení kvality vašeho domova

Pevná masivní podlahaPevná dubová masivní podlaha je zřejmě nejvyhledávanější podlahovou krytinou na realitním trhu. Nejenže dřevěné podlahy přidají domovu na tržní hodnotě, ale také přispějí k přirozenému a hřejivému pocitu domova.

Masivní podlahové lamely jsou vyrobeny z pevného kusu dřeva (nejčastěji dub), řezány podélně z jednoho kusu dřeva. Protože ne všechno dřevo je stejné, je důležité koupit dřevo od kvalitního výrobce parket z masivního dřeva. Pokládka tvrdých podlah je složitější a trvá déle, než u uměle vyráběných podlah. Dřevo se v domě musí aklimatizovat. Doporučujeme vám nechat tuto práci profesionálům, kteří se ujistí, že mezi prkny nejsou žádné mezery, které minimalizují možnost pohybu prken.

 

 

Co je ručně hoblovaná podlaha z masivu?

Ručně hoblovaná podlaha z masivu je speciální typ podlahy z tvrdého dřeva mající vzhled starého opotřebovaného dřeva. Mnozí majitelé domů dávají přednost rustikálnímu nebo regenerovanému vzhledu dřeva před vzhledem zcela nové podlahy z tvrdého dřeva. Další plus ručně hoblované podlahy z masivu je, že škrábance a jiné škody jsou na podlahách méně viditelné, neboť celkově ochraňují vzhled. Nicméně, masivní ručně hoblovaná podlaha může být poměrně drahá, protože vyškolení řemeslníci výrobců parket z masivního dřeva vyrábějí podlahy ručně. Levnější variantou mohou být průmyslově vyráběné ručně hoblované podlahy, které mají podobný vzhled, ale nejsou úplně stejné, neboť žádný stroj nemůže napodobovat složité vzory udělané s pomocí řemeslníků.

 

 

Kterou z nich si vybrat?

Pevná dubová masivní podlaha by byla mezi těmito dvěma méně nákladným řešením, nicméně masivní ručně hoblovaná podlaha má zvláštní přitažlivost. Museli bychom čekat desítky let, než bychom dosáhli vzhledu, který vypadá přirozeně a vyskytuje se v parketové podlaze pravidelně. Oba typy podlah jsou extrémně odolné a vydrží vám po celý život. Příležitostné broušení a přelakování způsobí, že budou vypadat stále jako nové.

Pokud se vám zdá cena vysoká nebo příliš mnoho problémů při pokládce pevných tvrdých podlah, můžete vždy zvolit levnější možnost, jakou je dýhovaná laminátová podlaha, která je z pravého dřeva a má všechny výhody jako parketová dlaždicová laminátová podlaha - běžnou údržbu, odolnost proti poškrábání a jednoduchou pokládku.