Podložky pod laminátové podlahy – tipy a triky

Podložky pod laminátové podlahyK odstranění případných problémů doporučují výrobci pokládku podložky pod laminátovou podlahu. Proč je tato podložka důležitá?

  • Zvuk – laminátová podlaha je tenčí, než tradiční masivní podlaha. Podkladová vrstva zajistí lepší přenos zvuku, jakož i tepelnou izolaci.
  • Voda a vlhkost – v případě, že laminátová podlaha není 100% vodě odolná, měli byste před pokládkou položit vlhku nepropustný podklad, který ochrání jednotlivé díly před vlhkostí. Pokládka na betonový podklad vždy vyžaduje podkladovou vrstvu pro laminátové podlahy.


Nicméně, podložka pod laminátové podlahy není vždy nutná nebo dokonce požadována. Pokud je podklad podlahy voděodolný, pak pokládka podložky není nutná. Dalším příkladem je laminátová podlaha s připojenou podkladovou vrstvou. S tímto důvtipným vynálezem učinili výrobci podlah krok, ve kterém je pokládka laminátu o něco jednodušší. Ještě před několika lety byla laminátová podlaha s připojenou podkladovou vrstvou raritou na trhu. V současné době je nejvyhledávanějším typem laminátu.

 

 

Laminátová podlahaPotřebujete podkladovou vrstvu pro laminátové podlahy na betonovém podkladě?

Možná jste zaslechli, že vlhkost může, při pokládce laminátové podlahy na beton, způsobit řadu problémů. Proto je nutné položit podkladovou vrstvu pro laminátové podlahy na betonový podklad. Mějte na paměti, že ve světě podlahových krytin není důležitý pouze její vzhled! Vlhkost může projít do podkladu a tak způsobit vážné poškození podlahy. Většinou se to stane, pokud zapomenete na beton položit podložku pod laminátovou podlahu.

 

 

Nechte si poradit ohledně nejlepší podkladové vrstvy laminátové podlahy na dřevěný podklad

Při výběru nejlepší podkladové vrstvy laminátové podlahy na dřevěný podklad je důležité se obrátit na odborníka. Výběr podložky pod laminátové podlahy může ovlivnit budoucnost nové podlahy! Jen koupě nejdražšího, či nejlépe hodnoceného laminátu nestačí – stejně tak důležitá je pokládka podkladu pod laminátovou podlahu!