Renovace parketové podlahy- zrenovujte svou podlahu k vaší spokojenosti

Renovace parketové podlahyRenovace parketové podlahy může vyznít jako noční můra. Ve skutečnosti to ale není tak obtížné a vzhled starých masivních dřevěných podlah může dělat zázraky. Během let, zvláště pokud nebyla péče o parketovou dřevěnou podlahu správná, se dřevo poškrábe a vypadá velmi opotřebovaně. Podlaha tak ztrácí svůj lesk. To ale neznamená, že byste měli kupovat a pokládat novou podlahu! Můžete parketovou podlahu snadno zrenovovat k její původní kráse.

 

 

Jak zrenovovat parketovou podlahu?

Renovace parketové podlahy je proces, který má úspěšný konec. Renovace parketové podlahy v několika krocích:

  • Kontrola chybějících, poškozených, případně ztracených parket
  • znovu umístění / nová pokládka chybějících a poškozených parket, utažení ostatních
  • broušení a
  • přelakování parketové podlahy.

Nyní vypadá podlaha jako nová.

 

 

Jak zrenovovat parketovou podlahuMohu provést renovaci svépomocí?

Aby nedošlo k poškození podlahy, je třeba zvládnout odstranění parket velmi opatrně. Broušení a přelakování parketové podlahy je nejlepší ponechat profesionálům, kteří jsou pro tuto práci vybaveni.

Pokud renovace parketové podlahy není možná, případně vaše podlaha nemůže být ochráněna broušením a lakováním, můžete parketovou podlahu zcela nahradit odstranění starých parket a následnou pokládkou nové podlahové krytiny.

Mnoho majitelů domů se ptá sebe samých, jak se vypořádat s renovací parketové podlahy. Odstranění starých parket může být obtížné, a to zejména v případě, že byla podlaha přilepena lepidlem na dřevěný podklad. V tomto případě je vyjmutí podlahy bez poškození podkladu podlahy velmi obtížné, časově náročné a nákladné. To je také fakt, který je třeba zvážit při pokládce nové podlahy.

 

 

Jak se vypořádat s renovací parketové podlahy na betonovém podkladě?

Odstranění parket z betonového podkladu je asi nejvděčnější ze všech renovací. Prostě to udělejte za pomoci libovolných funkčních nástrojů.

 

 

Jak se vypořádat s renovací parketové podlahy na dřevěném podkladě?

Doporučujeme ji ponechat profesionálům, neboť svépomocí vás to bude stát mnoho sil. Rozhodně se můžete rozloučit s podkladem. Avšak, zkušení profesionálové, kteří vykonají svou práci s pomocí kladiva a dláta, vyjímáním kousku po kousku, vám podklad podlahy nezničí.