Nýty – spojovací element, který se svou deformovanou formou spojuje lepené díly

Nýty jsou spojovací element z ocele, mědi, mosazi nebo hliníku, který se při nýtování deformuje a s svou formou spojuje lepené díly. Valcovitou špičku vložíme do předtím vrtaného otvoru tak, že jeho zaoblený díl (hlava) zůstané venku. Zaoblený díl potom s tlakem zploštíme, deformovaný nýt pak se svou formu permanentně spojuje lepené díly a trpí operační břemena.  

Nýty

Nýtování může být horký nebo studený. Horký nýtování můžeme dělat u ocelových nýtů, kterých průměr je větší než 10 milimetrů. Nýt ohřejeme na přibližně 1000 °C, potom ho vložíme do otvoru a utěsníme. Při vychlazení nýt se smrští a silně stiskne nýtované díly. Studený nýtování je však vhodný pro ocelové nýty, kterých průměr je nižší až 10 milimetrů a pro nýty z neželezných kovů (měd', mosaz a hliník). Nýt se v otvoru permanentně deformuje a uplně zaplní otvor v nýtovaných dílech. Když zatížen, nýt se chová jako zátka.
 

Podle formy rozlišíme:

  • plné nýty s polozaoblenou nebo sesutí hlavou; a
  • poloduté a duté nýty pro nýtování velmi tenkých plechů i elastických a lámavých elementů, jako guma, useň a keramika.


Známe však také specialní provedení toho výrobku, jako jsou slepý a výbušný nýt. První používáme pro jednostranný nýtování s pomocí trnu na těžkých dostupných místech a při nýtování dutých profilů. Druhé mají pak v stonku speciální výbušný náboj, který u oteplování nýtu vybuchne, u tohu však vypustí dostatek energie, že se stonek nýtu rozšíří a tvoří šroubový spoj.

Nýty na objednávkuNýty – cena závisí na vaših přáních 

Ve firmě Zakrajšek d.o.o. vedle svorníků, os a šroubů s metrickým závitem výrobíme také odlišné nýty na objednávku. Plné a poloduté nýty výrobíme z různých materiálů a v dimenzích od Ø0,6 milimetra do Ø8 milimetrů a v délce do 75 milimetrů. Z stříbeného drátu však výrobíme kontaktní nýty s tloušt'kou od Ø0,6 milimetra do Ø8 . Cena nýtu na objednávku závisí na preferovaném materiále a vybrané dimenzi, tak na vašich pracovních potřebách a přáních.
 

Navštívíte nás a výrobíme vám kvalitní a různorodé nýty, však budete zaujatý také jejich příznivou cenou. Vítejte také na naši internetovou stránku www.zakrajsek.si!

Zakrajšek d.o.o. | Nýty, nýty cena, nýty na objednávku – odkazy do naší internetové stránky:
Zobrazit více ... Ukaž méně ...

Odeslat dotaz