Duté nýty mají dutý stonek, protože umožní vstavení různých materiálů

Pro nýtování velmi tenkých plechů i elastických a lámavých materiálů, jako guma, useň a keramika, používáme poloduté a duté nýty, protože ty pro nýtování nežádají velkou sílu. Duté nýty  mají dutý stonek, protože umožní také vstavení různých materiálů. Takto můžeme skrz ně na příklad táhnout šňůru, drát nebo elektrické vodiče. Duté nýty používáme v automobilovém a elektrotehnickém průmyslu, jako spolehlivý spojovací element pak existujou také v kožených výrobcích

Duté nýty

Vedle plných, polodutých a dutých nýtů však známe také speciální provedení nýtů, jako jsou na příklad výbušné a slepé nýty. Výbušné nýty mají v stonku speciální výbušný náboj, který u oteplování nýtu vybuchne, u tohu však vypustí dostatek energie, že se stonek nýtu rozšíří a tvoří šroubový spoj.

BAREVNÉ NÝTY Z NEŽELEZNÝCH KOVŮ

 Slepé nýty – specialní provedení nýtů pro jednostranný nýtování

Slepé nýty používáme pro jednostranný nýtování s pomocí trnu na těžkých dostupných místech a při nýtování dutých profilů. 

Slepé nýty dělíme podle dimenze a také podle některých druhých jejich charakteristik:

  • Podle účelu rozlišujeme běžné a vodotěsné nýty a nýty známek Fioriv, Multiriv a Treriv.
  • Hlavy či špičky nýtů můžou být z různých materiálů, jako hliník, měd', ocel nebo nerezová ocel ;
  • Hlava nýtu může být rovná, sesutí nebo široká.

Barevné nýtyDuté nýty z neželezných kovů – barevné nýty

Speciální duté nýty vyrobíme z ocele a neželezných kovů, jako měd' (Cu), mosaz (CuZn), aluminium (Al) a hliníková slitina (AlMg). Takové barevné nýty můžou mít průměr mezi Ø 4 a Ø 6 milimetry, jejich délka může být však také do 35 milimetrů.

Tak plné jako poloduté a duté a jejich speciální provedení umožní trvanlivé spojení spojovacíh dílů do celku. Ve firmě Zakrajšek d.o.o. také vyrobíme rozebrané spojovací elementy, jako plné šrouby, poloduté šrouby, osy a svorníky.

Naši nabídku si můžete prohlednout na naší internetové stránce. Vítejte!

Zakrajšek d.o.o. | Duté nýty, slepé nýty, nýty z neželezných kovů, neželezné kovy – odkazy do naší internetové stránky: