Metrické šrouby – šrouby s metrickým závitem jsou nejvíce použité

Šrouby a matice těsně spojují mehanické díly tak, že je ně, pokud je třeba, možná velmi jednoduché oddělit. Při tom se ani mehanické díly ani šrouby nebo nepoškodí. Vztah mezi šrouby a maticemi protože jmenují také rozložitelné vztahy. Šroub a matice jsou venku či uvnitř vypasované s závitem. Aby byl závit samosvorný, musí být postup závitu malý, ale úhel boku velký, co je dosaženo s trojúhelnikovým profilem. Nejvíce použitý závit je metrický závit s profilem ISO, podle postopu závitu rozlišíme normální a drobný či jemný metrický závit.

Metrické šrouby

Metrické šrouby jsou používány ve velmi odlišných průmyslech – automobilovém, elektrotechnickém a nábytkářském průmyslu, avšak jsou používány také jako spojovací element při výrobě odlišných spotřebičů

VYRÁBĚNÍ ŠROUBŮ NA OBJEDNÁVKU

Metrický závit určí stoupání závitu, vyjádřen v milimetrech

Šrouby s metrickým závitem, který jsou obecně známý jako kovový šrouby, mají rovnoměrně rozdělen závit po valcovém tělu šroubu. Postup závitu vyjádřen v milimetrech, úhl závitu je 60 stupňu. Tak se na příklad šroub s průměrem závitu 8 milimetrů označí s M8. Pro takový šroub standard určí postup závitu 1,25 milimetra na otáčku. Metrické šrouby, který mají normální metrický závit, jsou použité v obecné strojovně vyrábění, především jako zapínání šrouby.

Existují avšak také metrické šrouby s drobným metrickým závitem. Postup závitu je zde ještě menší, protože je menší také břemeno elementů šroubových vztahů. K označení M je v tom příkladu přidaný ještě postup závitu. Tak se na přiklad šroub s průměrem 8 milimetrů a postupem závitu označí s M8x1.

Vyrábění šroubů na objednávku – vedle metrických šroubů také speciální šrouby

Šrouby s metrickém závitem Vyrábění ve firmě Zakrajšek d.o.o. směrována hlavně ve vyrábění nýtů, svorníků, os a šroubů. Mezi šrouby jsou nejoblikvejší metrické šrouby či šrouby s metrickým závitem, které avšak můžou být plné nebo poloduté. Všechno napočítáno vyrobíme na objednávku, dostupnou mamé také vlastní nástrojárnu pro vyrábění a předělání nástrojů. Pro vyrábění šroubů máme tak přistup do různých materiálů, avšak ně vyrobíme v různých dimenzích. Metrické šrouby můžeme vyrobit v průměru (tloušt'ky) od 2,5 do 6 milimetrů, v délce můžou měřit  do 40 milimetrů.

Vedle metrických pro vás můžeme vyrobit také speciální šrouby. Dostupné jsou speciální šrouby s otvorem ve stonku a různými zuby na hlavě a pod ní. Ty šrouby můžete také dostat ve různých dimenzích – ve průměru od 2,5 do 6 milimetru a v délce až 40 milimetrů.

Pro podrobné informace vás vítáme, že nás kontaktujete. Vítejte na naši internetovou stránku.

Zakrajšek d.o.o. | Metrické šrouby, metrický závit, šrouby s metrickým závitem, speciální šrouby – odkazy do naší internetové stránky: