Tvrdý nýtový spoj

Mnohé výhody používání nýtů

Nýtování patří mezi nejstarší známé metody spojování dvou elementů a je i dnes moc oblíbené. Používání nýtů má hodně výhod ve srovnání s jinými metodami spojování. Nýtový spoj můžeme používat v různých průmyslových oborech pro spojování dvou nebo více dílů, které můžou být z různých materiálů. S používáním nýtů se vyhneme teplotním vlivům a deformacím, které se můžou objevit u jiných formách spojování, jak je na příklad svařování. Kromě toho, nýtový spoj přenáší díl nákladu s třenicovými sílami mezi kontaktními plochami nýtováních dílů.

Plné nýty

Když mluvíme o nýtech, obyčejně myslíme na plné nýty, které přenáší největší náklady. Můžou se používat pro velmi různé účely – od stavby mostů, vyrobení letadel vše do dekorativních účelů. V naší firmě vám nabízíme plné nýty z mosazi (CuZn), hliníkové nýty (Al), nýty z nerezové ocele (INOX), železa (Fe), mědi (Cu) a stříbra (Ag). Také můžete vybírat mezi různými dimenzemi plných nýtů – od fi 1 mm do fi 8 mm a v délce do 50 mm.

Poloduté hliníkové nýty

Poloduté nýty

Poloduté nýty jsou podobné plným nýtům, pouze jsou děrované do středu (takže otevřené na jedním konci). Přenáší trochu menší náklad než plné nýty, avšak jich často používáme všude, kde se elementy musejí otáčet. S polo dutými nýty můžeme spojovat tenké plechy, keramiku, useň, papír, gumu, kartón, atd. Poloduté nýty vyrobíme ze železa (Fe), mědi (Cu), mosazi (CuZn) a hliníku (Al). Dimenze polo dutých nýtů jsou od fi 2mm do fi 5 mm a v délce do 40 mm či děrované do délky 60 mm.

Zakrajšek d.o.o. | Vyrobíme nýty na objednávku – odkazy do naší internetové stránky: