Plné nýty pužíváme tak pro nehybná jako pohyblivá spojení

Nýtování spojení nebo nýty jsou spojovací element, který se při nýtování deformuje a s svou formou spojuje lepené díly. Používáme je zvlaště pro vazbu staviv, kterých nemůžeme svařovat a letovat mezi sebou a s lepením avšak také nedosáhneme uspokojivých výsledků. To jsou vztahy mezi kovovými a nekovovými materiály nebo vztahy mezi kovovými materiály s velmi odlišnými vlastnostmi.

Plné nýty

Podle formy rozlišíme více druhů nýtů – poloduté, duté a plné nýty. Ale každé podle formy hlavy rozlišíme ještě na plné nýty s polozaoblenou nebo sesutí hlavou. Plné nýty mají ve srovnání s polodutými nýty okamžitě delší tradice. Protože jsou také robustnější a je těžší nýtujeme, je používáme pro nehybná a pohyblivá spojení. Ale polodutý nýt je lehčí přece má na konci vrtný otvor a proto jo lehčí nýtujeme. Můžeme ho používat když se připojené díly mezi sebou  otáčejí, ale to není nutně.

PLNÉ NÝTY VYROBÍME NA OBJEDNÁVKU

Mezitím plné nýty používáme jako nosné spojení kovových spojení. Nýtujeme je s speciální hydraulickým nebo pneumatickým prostředkem, který má rovnoměrný tlak nebo s údery s pneumatickým kladivem.

Plné nýty vyrobíme na objednávku, při tom používáme různé materiály: železo (Fe), měd' (Cu), mosaz (CuZn), hliník (Al), hliníkové slitiny (AlMg) a stříbro (Ag). Průměr nýtu se pohybuje mezi Ø 0,6 a Ø 7 milimetra, ale v délce může měřit až 75 milimetrů.   

Nýty pro textil – jako dekorativní nýty nebo spojovací element

Dekorativní nýtyPlné nýty můžeme avšak použít pro dekorativní účel. Takové nýty můžeme použít take pro textil a useň, ale take pro papír. Nýty pro textil jednotlivě rozrůzní vzhled oblečení, obuvi a módních doplňků, jako jsou na příklad kabely.

Dekorativní nýty můžeme použít pro lepenkové výrobky – při vyrobění různých blahopřání nebo pozvání, jako spojovací element při sestavování různých okras ze papíru.

Tak nýty pro textil jako dekorativní nýty můžou být vyrobění z různých materálů a barev, jejich formy můžou být rozličné

Proč tedy neby rozrůznili vzhled vašich oblečení, obuvi a módních doplňků – plné nýty a také poloduté nýty pro textil můžou být výborné Dekorativní nýty. Kontaktujte nás nebo nás navštivte na naši internetové stránce.

Vítejte!

Zakrajšek d.o.o. | Plné nýty, nýty pro textil, dekorativní nýty – odkazy do naší internetové stránky: