Plné šrouby – metrické šrouby s plným závitem

Podle účelu požití existuje hodně různých druhů šroubů. Odlišují se podle druhů, velikosti a formy závitu, formy hlavy šrouby a druhu pohonu pro šroubování. V pojetí odlišíme závity pro šroubování do kovů a lesu anebo plastiku a druhé speciální formy. U šroubů se nejvíce používá metrický závit, kterého podle postopu závitu dělíme na normalní a drobný anebo jemný závit.

Plné šrouby

Ve firmě Zakrajšek vyrobíme nýty, svorníky, osy a metrické šrouby na objednávku, a to z různých materiálů a odlišných dimenzí. Vyrobíme vám také metrické šrouby s částečným a plným závitem. Poslední jmenujeme také plné šrouby. Metrické plné šrouby můžou být vyrobění z železa (Fe), mědi (Cu), mosazi (CuZn), hliníku (Al), hliníkové slitiny (AlMg) nebo stříbra (Ag). Jejich průměr se pohybuje mezi 2,5 milimetra a 6 milimetrů, ale v délce můžou šrouby měřit až 40 milimetrů. Vedle dimenze šroubu můžete vybírat také formu hlavy a zářezy v ní.

Do vyrobění šroubů jsou také zapnoutí speciální šrouby, kterých dimenze se neodliší od metrických šroubů. Můžeme vám vyrobít také šrouby s otvorem v stonku a různými zuby na hlavě a pod ní.

METRICKÉ ŠROUBY S PLNÝM ZÁVITEM


Šrouby se sesutí hlavou umožní přesné adaptování nástavce na vrtačku

Šrouby se sesutí hlavouPlný šrouby můžou mít různé formy hlavy a tak můžou být určené k velice rozličnému použití.   Nejdůležitější standardní formy jsou čočkovitá, půlkrohová, sesutí a zaoblená. Šrouby se sesutí hlavou umožní přesné adaptování nástavce na vrtačku, což přináší lepší přenos a jednodušší vedení. V tom príkladu předchozí vrtání není potřebno.

Právě tak můžou mít šrouby se sesutí hlavou v hlavě křížový zářez a čtyři- nebo šestúhelný otvor. Šrouby s zářezem se necentrují sami ale u vrtání potřebují vedení. Zrovna naopak jsou šrouby s křížovými nástavci samocentrování, protože jsou vhodné pro nýtování s prostředky.

Plný šrouby se sesutí hlavou pro všestranné použití. Vítejte na naši internetovou stránku.

Zakrajšek d.o.o. | Plný šrouby, šrouby se sesutí hlavou, šrouby dimenze – odkazy do naší internetové stránky: