Jednoduchý strojový element pro pohyblivé

Pojistné kolíky - použití

Pojistné kolíky jsou strojový elementy, které se používají pro pohyblivé spoje, kde je specifický strojový díl pohyblivý kolem pojistného kolíků. Použití pojistných kolíků je kvůli jejich všestrannosti určitě rozmanité. Používáme je pro pohyblivé a oddělitelné spoje strojových dílů u zdviží, tlumičů, vagónů, automobilových a leteckých motorů a v nábytkovém a elektrickém průmyslu. U spoje s pojistnými kolíky je vždycky nejméně jeden díl pohyblivý, avšak jsou často pohyblivý oba díly. Pohyblivý část je sestavení s volným zapojení ale spojení s těsným zapojení Pohyblivý část pojistného kolíku musí být namazání, protože je vysazen opotřebování.

Pojistné kolíky - dimenze, ceny, materiálu a druhy

Zakrajsek - nýty, kolíkyFormy a míry pojistných kolíků jsou normovaní. Známe hladké pojistné kolíky, které můžou nebo nemůžou mít otvor pro kolík. V případě, že jsou proti axiálnímu pohybu hlídání s kolíkem musíme také použít standardizovanou podložkou. Duté hladké pojistné kolíky jsou proti axiálnímu pohybu hlídání s pojistným kroužkem. Známe také pojistné kolíky s malou a velkou hlavou a pojistné kolíky s hlavou i zavitou zátkou. Té jsou proti axiálnímu pohybu hlídání s matičkou a podložkou, hlavu mají sebranou, že ji můžeme našroubovat a odšroubovat s klíčem.
Pojistné kolík vyrobíme z nerezové ocele (INOX), železa (Fe), mědi (Cu) a mosazi (CuZn). Dimenze pojistných kolíků se pohybují mezi fi 2 mm a fi 7 mm a v délce do 70 mm. Pojistné kolíky můžeme na přání zákazníků také žebrovat. Cena pojistných kolíků se rozliší podle vybrané délky, druhu pojistného kolíku a používán materiál. Avšak vám garantujeme, že u nás získáte nejpříznivější pojistné kolíky nejlepší kvalitě. Jestli samy těžké oceníte, jaký pojistný kolík potřebujete pro svůj konkrétní příklad, nás kontaktuje a s radosti vám budeme pomoct s radou. Naše malá firma je známá svou přesnosti, přizpůsobivosti, nízkými cenami a rychlosti vyrábění pojistných kolíku, proto jsme přesvědčení, že budete spokojení s rozhodnutí pro nakoupení u nás. Slušně vítejte také na naši internetové stránce.

Zakrajšek d.o.o. | Pojistné kolíky různých dimenzí a druhů. Můžete také vybírat materiál pro vyrábění pojistného kolíku. – odkazy do naší internetové stránky: