Svorníkystrojový element pro pohyblivá spojení strojových částů

Svorníky jsou strojové elementy, s kterými sestavíme jeden nebo víc strojových částů do pohyblivých vztahů. Na svorníku můžou oba strojové částy kývat nebo je jeden z částů s svorníkem pevné spojení. Pohyblivý část je sestavení s volným zapojení ale spojení s těsným zapojení. V přesných vztazích je do pohyblivého částu vložení ložisková plechovka, pravidlně strojový element dutého válce, který je zamýšlený pro upravení dvou valcovitých elementů. Pohyblivý část pojistného kolíku musí být namazání, protože je vysazen opotřebování.

Svorníky

Známe různé formy – bez hlavy, s hlavou a s hlavou a závitovým čepem. Poslední mají stažení hlavu, že můžeme svorník uchopit s klíčem, proti axiálnímu pohybu jsou hlídání maticou a podložkou. Hladký svorník a svorník s malou nebo velkou hlavu můžou mít otvor pro závlačku, ochranný element proti odpadnutí svorníku nebo odšroubování maticy. Při tom musíme vždycky použit také podložku. Hladké svorníky bez hlavy můžou také být duté, proti axiálnímu pohybu jsou hlídání s pojistným kroužkem.

SVORNÍKY NA OBJEDNÁVKU

 

Svorníky, osy, nýty a šrouby po vašich přáních

SvorníkyCentrální činnost firmy Zakrajšek d.o.o. je vyrobění nýtů (plných a polodutých), svorníků, os a šroubů s metrickým závitem. Všechny výrobky, také svorníky, jsou vyrobění po vašich přání – ne jde o standardizovaných výrobcích. Pro vyrobění používáme různé materiály. Můžete se rozhodnout pro svorník ze železa (Fe), hliníku (Al), stříbra (Ag), mědi (Cu) in mosazi (CuZn). V délce můžou svorník měřit až 75 milimetrů, jejich tloušt'ka se pohybuje od Ø 0,6 milimetra do Ø7 milimetrů. Na materiálu, z kterého jsou svorníky vyrobění, a na dimenzích  výrobku zavisí také jejich cena.

Práce ve firmě  Zakrajšek d.o.o. je založený na dlouholetých zkušenostech, odborném znalosti zaměstnanců a jasně zastavených cílech i vidění. Snažíme se o nové výzvy, moderní přístup vyrobění prvotřídních výrobků, rychlou dobu odezvy a kvalitní spolupracovnícy a zásobitele. Ročně vyrobíme přes 200 tun sériových výrobků, na objednávku naših spokojených kupců, ale kvalitní výrobky s radostí nabízíme také menším kupcům s jejich specifickými požadavky.

Svorníky – rozličné použití

Svorníky se hlavně používají v elektrotechnickém průmyslu, u automobilových a leteckých motorů – pro písty ve miniaturních tlumičích. Také jich najdeme ve výtazích, vagónech a v nábytkových závěsích; s nimi můžeme také připojit nábytkové police.

Pro více podrobnosti nás kontaktujte. Vítejte také na naši internetové stránce.

Zakrajšek d.o.o. | Svorníky, svorník, svorníky cena, svorníky použití – odkazy do naší internetové stránky: